Ośmiu wspaniałych

XXI Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków 8 Wspaniałych

Z przyjemnością informujemy, że w lokalnej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych dwóch wolontariuszy z naszej szkoły odniosło sukces.
Patrycja Mroczkowska uzyskała tytuł laureata w kategorii „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia”, wyróżnienie otrzymał Błażej Telążka.

Patrycja została zaproszona na spotkanie z radnymi Rady Miejskiej Wrocławia. Podczas spotkania została przedstawiona działalność Patrycji. Dokonania laureatów zostały nagrodzone brawami i drobnym upominkiem


Charakterystyki naszych „wspaniałych”
Patrycja Mroczkowska

Uczennica II klasy Technikum Technik Organizacji Reklamy w Zespole Szkół nr 1 we Wrocławiu. Wolontariuszka od pięciu lat. Każdego człowieka traktuje jako bardzo wyjątkowego. Jest wrażliwa, odpowiedzialna i bardzo skromna. Nie łamie obietnic. Odwiedzała pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Świętej Katarzynie. Wspiera Fundację „Potrafię pomóc” zbierając pieniądze na rehabilitację i leczenie – jak sama mówi – wyjątkowych dzieci oraz organizując i prowadząc dla nich zabawy. Jest wolontariuszką Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Spędza czas z samotnymi ludźmi, podopiecznymi Towarzystwa, bierze udział w działaniach mających na celu poprawę jakości życia osób bezdomnych we Wrocławiu. Bierze systematycznie udział w zbiórkach artykułów żywnościowych prowadzonych przez Banki Żywności oraz akcji „Zielony Mikołaj”. Opiekuje się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną podczas Konkursu Form Tanecznych „Z przytupem”. Planuje nawiązać stałą współpracę ze świetlicą środowiskową dla ludzi starszych. O swoim wolontariacie mówi: „Największym darem jest to, co możemy dać innym z czystej potrzeby serca”.

 

Błażej Telążka

Uczeń I klasy Technikum Technik Organizacji Reklamy w Zespole Szkół nr 1 we Wrocławiu. Wolontariusz od pięciu lat. Jest zawsze pogodny i radosny. Ma mnóstwo energii. Realizuje się w formule animatora. Niczym współczesny wodzirej porywa tłumy, wywołuje radość, a nawet ściąga gwiazdki z nieba. Uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych, m.in. zbiera żywność dla najuboższych, kwestuje na rzecz mieszkańców Schroniska św. Brata Alberta dla Kobiet i Matek z dziećmi we Wrocławiu i podopiecznych Oławskiego Hospicjum dla Dzieci. Brał udział w kampaniach Polskiej Akcji Humanitarnej „Świat bez głodu” i „Studnia dla Południa”. Zaangażował się w pomoc dla swojej rówieśniczki promując akcję „Budzimy Olę”. Był wolontariuszem podczas Europejskiego Festiwalu Szkół Teatralnych „Melodrama”. Przeprowadził zbiórkę słodyczy i pieniędzy dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka nr 23 we Wrocławiu. Systematycznie, trzy razy w tygodniu, organizuje czas wolny dzieciom ze Środowiskowego Klubu „Kuźnia”. Jest wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.